Behöver vi byta våra avtalsmallar?
Nej. Ni kan ladda upp era egna färdiga avtal i Resly och lägga med tillhörande bilagor.
Detaljhandel · 250+ medarbetare
Få företagets anställnings- och leverantörsavtal signerade digitalt med Resly. Ni kan börja med ett avtal och ge dem som behöver följa det tillgång.
Kom igång med ett eget dokument och bjud in fler efter hand.
Resly hjälper er att skicka och följa anställningsavtal, leverantörsavtal och andra överenskommelser. Börja med ett färdigt dokument som ni redan använder.
Använd exempelvis ert leverantörsavtal och lägg med pris- eller sortimentsbilagan. Ange vilka som ska skriva under och välj signeringsmetod.
Resly skickar en inbjudan till dokumenten. Mottagaren kan läsa och signera med exempelvis BankID på mobilen, så att ni kan få avtalet klart utan ett möte för underskriften.
Med minst 250 medarbetare kan olika kollegor behöva olika handlingar. Grupper och behörigheter styr dokumentåtkomsten i Resly. Alla planer har obegränsat antal användare.
Berörda användare kan se vilka som har öppnat och signerat samma avtal. Automatiska påminnelser hjälper er att följa upp de underskrifter som saknas.
I Reslys avtalsarkiv kan ni läsa de signerade handlingarna. Det gör det lätt att gå tillbaka till villkoren för exempelvis en leverans eller service av butikens utrustning.
Ni kan använda de färdiga dokument företaget redan har.
Skicka anställningsavtalet till medarbetaren och arbetsgivarens företrädare för digital underskrift.
Ladda upp överenskommelsen om varuleveranser och skicka pris- eller sortimentsbilagan tillsammans med avtalet.
Använd ert avtal för exempelvis städning eller service av butiksutrustning och lägg med eventuella bilagor.
Skicka ett färdigt tillägg om ändrat sortiment eller nya leveransvillkor till de parter som ska signera.
Välj efter hur mycket ni skickar.
Ingår i alla planer.
99 kr/mån
4 försändelser per månad
30 kr per extra försändelse
199 kr/mån
10 försändelser per månad
25 kr per extra försändelse
599 kr/mån
40 försändelser per månad
20 kr per extra försändelse
1499 kr/mån
150 försändelser per månad
15 kr per extra försändelse
Månadsplanerna betalas månadsvis med kort. Oanvända försändelser förs inte över till nästa period.
Varje försändelse kan innehålla flera dokument och flera undertecknare. Inga extra avgifter för BankID, Freja eID eller SMS-signering.
Branding, egen e-postdomän och SSO är tillägg. Se priser eller kontakta oss för en offert på det ni behöver.
Du kan säga upp prenumerationen när som helst. Månads- och årsplaner har olika villkor för uppsägning och återbetalning. Läs villkoren innan du väljer.
Ni ska veta hur dokumenten skyddas, vem som får se dem och vad som händer när ni lämnar.
Reslys drift, databas och säkerhetskopior finns hos Elastx i Sverige. I deras Trust Center kan ni läsa om datacenter, säkerhet och certifieringar.
Grupper och behörigheter styr åtkomsten. Ni kan också kräva att undertecknaren autentiserar sig innan dokumentet visas.
Välj inloggningssätt som passar er. Ni kan också kräva att organisationens användare aktiverar tvåfaktor.
SSO via OIDC finns som tillägg.
Villkoren ger er rätt att exportera dokument under en rimlig period efter avslutad prenumeration. Kontakta oss för att stämma av tidsperiod och praktiskt upplägg.
Ert första signeringsverktyg eller ett byte av leverantör. Börja där ni är idag.
Prova ett vanligt utskick och följ det genom signeringen. Börja med en del av arbetet och ta med fler dokument när ni har hittat er rutin.
Vill ni ha en genomgång? Boka ett möte så visar vi arbetsflödet.
Prova med ett eget dokument eller boka en genomgång.
Skapa ett konto och prova med era egna dokument. Ni får 5 gratis försändelser och behöver inte ange några betalningsuppgifter.
Snart kan ni utforska tjänsten med exempel från er bransch. AI-stödet kommer att guida er och hjälpa er att få svar på era frågor.
Boka en demo och ta med ett exempel från er vardag. Vi går igenom hur Resly kan passa ert arbete och svarar på era frågor.
Har ni en fråga eller vill bolla ett behov? Ring eller mejla oss så hjälper vi er vidare.
Nej. Ni kan ladda upp era egna färdiga avtal i Resly och lägga med tillhörande bilagor.
Nej. Ni kan börja med ett eget dokument och de personer som behöver det. Fler kan bjudas in med rätt behörigheter efter hand.
Mottagaren får en inbjudan till avtalet och signerar med den metod ni valt, exempelvis BankID. Det fungerar även på mobilen.
Fem gratis försändelser ingår när ni skapar konto. Ni behöver inte ange betaluppgifter.