Måste föreningen ha bestämt sig för att byta verktyg?
Nej. Ni kan prova Resly med fem gratis försändelser utan betaluppgifter eller boka en demo innan ni tar ställning.
Andra ideella föreningar · 1 000+ medlemmar
Se hur Resly kan hjälpa föreningen med samarbetsavtal och avtal för aktiviteter. Ni kan prova tjänsten med berörda användare eller få en demo innan ni tar ställning till ett byte.
Lär känna avtalsutskicken och stödet för gemensamt arbete i den omfattning ni behöver.
Ni kan använda Resly för digital signering av samarbetsavtal och andra överenskommelser. Prova med egna dokument eller boka en demo för att bedöma tjänsten.
Ett samarbetsavtal med bilagor kan laddas upp i Resly och skickas till parternas undertecknare. Mottagarna kan signera med exempelvis BankID, även från mobilen.
Resly visar vilka som har öppnat och signerat. Automatiska påminnelser hjälper till med de underskrifter som saknas, så att föreningen får mindre manuell uppföljning.
I er förening med minst 1 000 medlemmar kan olika personer behöva olika handlingar. Ni kan prova grupper och behörigheter i Resly och bjuda in de personer som ska delta. Obegränsat antal användare ingår i alla planer.
Föreningen kan samla de signerade avtalen i Reslys avtalsarkiv. Där finns stöd för påminnelser när avtal löper ut, exempelvis inför att ett samarbete behöver ses över.
Ni kan prova med ett eget samarbetsavtal och boka en demo av fler funktioner. Om ni blir intresserade av import eller en systemkoppling går vi igenom vad som kan fungera med era dokument och system.
De här dokumenten kan ge en bild av hur föreningen kan använda Resly.
Prova ett samarbetsavtal och se hur inbjudan till signering fungerar för motparten.
Lägg avtalet och en arbetsbeskrivning i samma försändelse för att prova hur dokumenten följs åt.
Se hur ni kan följa underskrifterna på ett eget avtal med en extern uppdragstagare.
Om föreningen behöver sekretessavtal kan ni prova med ett eget granskat dokument och se hur åtkomsten styrs.
Välj efter hur mycket ni skickar.
Ingår i alla planer.
99 kr/mån
4 försändelser per månad
30 kr per extra försändelse
199 kr/mån
10 försändelser per månad
25 kr per extra försändelse
599 kr/mån
40 försändelser per månad
20 kr per extra försändelse
1499 kr/mån
150 försändelser per månad
15 kr per extra försändelse
Månadsplanerna betalas månadsvis med kort. Oanvända försändelser förs inte över till nästa period.
Varje försändelse kan innehålla flera dokument och flera undertecknare. Inga extra avgifter för BankID, Freja eID eller SMS-signering.
Branding, egen e-postdomän och SSO är tillägg. Se priser eller kontakta oss för en offert på det ni behöver.
Du kan säga upp prenumerationen när som helst. Månads- och årsplaner har olika villkor för uppsägning och återbetalning. Läs villkoren innan du väljer.
Ni ska veta hur dokumenten skyddas, vem som får se dem och vad som händer när ni lämnar.
Reslys drift, databas och säkerhetskopior finns hos Elastx i Sverige. I deras Trust Center kan ni läsa om datacenter, säkerhet och certifieringar.
Grupper och behörigheter styr åtkomsten. Ni kan också kräva att undertecknaren autentiserar sig innan dokumentet visas.
Välj inloggningssätt som passar er. Ni kan också kräva att organisationens användare aktiverar tvåfaktor.
SSO via OIDC finns som tillägg.
Villkoren ger er rätt att exportera dokument under en rimlig period efter avslutad prenumeration. Kontakta oss för att stämma av tidsperiod och praktiskt upplägg.
Ert första signeringsverktyg eller ett byte av leverantör. Börja där ni är idag.
Testa ert vanliga arbetsflöde i Resly och jämför vad som ingår. Flytten av befintliga avtal behöver bedömas separat.
Möjligheten att flytta befintliga avtal beror på era dokument och system.
Prova med ett eget dokument eller boka en genomgång.
Skapa ett konto och prova med era egna dokument. Ni får 5 gratis försändelser och behöver inte ange några betalningsuppgifter.
Snart kan ni utforska tjänsten med exempel från er bransch. AI-stödet kommer att guida er och hjälpa er att få svar på era frågor.
Boka en demo och ta med ett exempel från er vardag. Vi går igenom hur Resly kan passa ert arbete och svarar på era frågor.
Har ni en fråga eller vill bolla ett behov? Ring eller mejla oss så hjälper vi er vidare.
Nej. Ni kan prova Resly med fem gratis försändelser utan betaluppgifter eller boka en demo innan ni tar ställning.
Ja. Bjud in dem som ska delta och ge dem tillgång till ett gemensamt testutskick. Ni kan se hur grupper och behörigheter styr åtkomsten till dokumenten.
Ni kan exempelvis använda ett samarbetsavtal eller ett avtal med en leverantör för en aktivitet. Ladda upp era egna dokument och eventuella bilagor.
Vi kan visa signeringen och funktioner som avtalsarkiv och behörigheter. Ni kan också ta upp pris, import eller en önskad systemkoppling. Import och specifika kopplingar behöver bekräftas separat.